Zamknij
REKLAMA

22:23, 29.06.2020

Starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda na wstępie spotkania z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego dziękował za udział w niedzielnych wyborach i oddanie na niego głosu. Wskazywał, że w drugiej turze wyborów, za dwa tygodnie wyścig rozegra się między nim, a kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim. "Proszę państwa, to wsparcie jest mi bardziej potrzebne niż do tej pory, ogromnie potrzebne" - zaznaczył Andrzej Duda. Apelował też do zebranych o przekonywanie rodziny i znajomych do udziału w drugiej turze wyborów i oddanie głosu na niego. "Po to, żeby opowiedzieli się za tym, jakiej Polski chcą, bo o tym właśnie są te wybory" - mówił Andrzej Duda. Poprosił starogardzian, aby zastanowili się nad tym, kiedy żyło im się lepiej, czy w ostatnich pięciu latach, czy za rządów PO. "W tej chwili sprawa jest bardzo prosta, proszę, aby każdy sobie porównał Polskę w latach 2008-2015 i Polskę w latach 2015-2020. Jak mu się żyło wtedy, pod rządami PO, której wiceprzewodniczącym jest Rafał Trzaskowski i który był w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz, i który prowadził kampanię Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, a dzisiaj z ramienia PO jest prezydentem Warszawy" - mówił. Andrzej Duda przypomniał, że za rządów PO podwyższono wszystkim Polakom wiek emerytalny wbrew zobowiązaniom wyborczym z 2011 r. - Podwyższyli wiek emerytalny, a Rafał Trzaskowski nazywał to dorobkiem modernizacyjnym - wskazał Andrzej Duda.

Podkreślił, że to z jego inicjatywy przywrócono poprzedni wiek emerytalny. Mówił też o takich programach, jak 500 plus czy 13 emerytura. "To było te pięć lat, one temu służyły, aby podnieść skokowo poziom polskiej rodziny" - mówił Andrzej Duda. Przypomniał też o zerowym podatku dochodowych dla osób do 26 roku życia czy obniżeniu podatku w pierwszej grupie podatkowej do 17 proc.

"Jeżeli ktoś pyta, jak jest rozwinięta Europa Zachodnia, proszę pojechać do Niemiec i zobaczyć jak wygląda niemiecka wieś, żeby zobaczyć jak wyglądają gospodarstwa. Oczywiście, że tam to było budowane przez dziesięciolecia, ale my będziemy zdążali i zdążamy do tego samego. Cała Polska musi być jednakowo rozwinięta, żeby ludzie wszędzie mieli dla siebie perspektywę" - przekonywał Andrzej Duda. Przed spotkaniem z mieszkańcami, złożył wiązankę kwiatów, pod tablicą upamiętniającą wizytę śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2009 roku.

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (1)

JacekJacek

1 0

Starogard głosuje na Dudę. Brawo Panie Prezydencie 👍🏼 23:56, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz