Zamknij
15:37, 15.07.2021

W czwartkowy ranek o godzinie 9:00 na Piekiełkach zostały oddane do użytku Miejskie Baseny Letnie. uroczystościach udział wzięli Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Starosta Powiatu Jan Chyła, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Poseł na Sejm Kazimierz Smoliński.

Dzisiaj otwieramy pierwszy element modernizacji wspaniałego terenu Piekiełek. W skład wchodzą trzy baseny, zjeżdżalnie wodne, prysznice zewnętrzne, wodny plac zabaw dla dzieci, brodziki, pupil park dla piesków, boisko do piłki plażowej. W przyszłym roku z tyłu za parkiem basenowym planujemy zbudować naturalny labirynt krzewów, otoczony mostami, wieżami, będzie można wspaniale spędzać czas na tym terenie. Prezydent podziękował w sposób szczególny Panu Wojewodzie i Panu Posłowi za do finansowanie tego terenu. Plac w całości dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Miasto na budowę basenów otrzymał 2 mln złotych  dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na realizację I etapu budowy kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego na Piekiełkach Starogard przeznaczył ponad 7 mln zł. Baseny czynne są w sezonie letnim codziennie w godzinach 10:00 - 18:00.

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz