Zamknij
13:32, 09.09.2021

W środę na stadionie im.Kazimierza Deyny, odbyła się I edycja Zawodów Rekraacyjno-Sportowych dla osób na wózkach inwalidzkich. W zawodach wzięło udział 40 zawodników na wózkach. Zawodnicy musieli rozegrać jedenaście konkurencji min: tor przeszkód, wyciskanie ciężarków, rzut lotką, przekładanie piłek, jazda na 60 metrów. Mam nadzieję, że przez kolejne lata będziemy współpracować w tym zakresie, że impreza będzie się rozwijać do tego stopnia, że być może będziemy korzystać z większej ilości obiektów - powiedziała Zastępca Dyrektora OSIR Iwona Trocha. Gośćmi specjalnymi byli: Adrian Imianowski paraolimpijczyk w dyscyplinie rzut dyskiem wraz z trenerem Dagmarą Stala oraz Michał Ławryszek konsultant ds. osób niepełnosprawnych Prezydenta Miasta Malbork. Przed rozpczęciem zawodów swój występ zaprezentował Zespół Cheerleaders na wózkach inwalidzkich FLEX Sopot.

Wśród najlepszych zawodników byli: 1 miejsce Hiacynta Zalewska - Środowiskowy Dom Samopomocy Gminy Zblewo w Kleszczewie Kościerskim. 2 miejsce Michał Suchocki - Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim. 3 miejsce Zuzanna Borkowska reprezentująca grupę ,, Cheerleaderki na wózku” z Gdańska. Nagrody zwycięzcom wręczyli: Maciej Kalinowski zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych , Iwona Trocha zastępca dyrektora OSiR w Starogardzie Gdańskim, Aleksandra Formela dyrektor ŚDS Gminy Miejskiej Starogard Gdański oraz przedstawiciele START-On Kasia Wątka oraz Paweł Dembski.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz