Zamknij
11:20, 13.09.2021

W tym roku mija 100 lat od powstania harcerstwa w Starogardzie Gdańskim. Z tej okazji w Ratuszu Staromiejskim została otwarta wystawa „Harcerstwo nasza pasja od 100 lat”. Wystawa zbiera wszystkie pamiątki, sztandary, wspomnienia. Pokazuje całą historię, ciągłość i funkcję harcerstwa. Harcerstwo to głównie ludzie, przez 100 lat przewinęło się tysiące osób. Harerstwo kształtowało rzeszę pokoleń i kształtuje nadal. Mam nadzieję, że państwo będziecie mogli zobaczyć, zainspirować się nie tylko historią. Celem wystawy jest zainsporowanie młodych ludzi do tego, żeby mogli wstąpić w szeregi harcerskie-powiedział dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej Mariusz Brodnicki. Wystawę będzie można oglądać do stycznia 2022 roku.

W otwarciu wystawy uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych wiceprezydent Maciej Kalinowski, wicestarosta Patryk Gabriel, członek zarządu Starostwa Powiatowego Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, Jarosław Krzemiński radny Rady Miasta, Mirosław Kalkowski prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej, hm. była komendantka Szczepu Helios Regina Sikorska.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz