Zamknij
REKLAMA
10:43, 23.10.2021

W piątek z okazji “Starogardzkiego Dnia Seniora”, w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim odbył się koncert Andrzeja Rybińskiego oraz Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw String Quartet.

"Szacunek, za to co zrobaliście dla nas i dla tych, co będą wchodzić w dorosłe życie. To wasza praca, wasze zaangażowanie i wasz wysiłek był podstawą rozwoju naszego pięknego miasta Starogardu Gdańskiego. Nie moglibyśmy się tak dynamicznie rozwijać, jak w ostatnich latach, gdyby nie państwo i wasz wkład w rozwój Starogardu Gdańskiego. Jestem wam za to niezmiernie wdzięczny, ale nie tylko ja. Wszyscy odrobinę młodsi mieszkańcy naszego miasta. Dzisiejszy koncert, który państwo przyjeliście, jest wyrazem hołdu dla was, za to co jest za wami, ale za to co jest przed wami. Każdy dzień w życiu każdego człowieka, jest niezwykle ważny. Życzę państwu przede wszystkim zdrowia, dbajcie o siebie, swoich najbliższych, przyjaciół, tak że byśmy mogli za rok spotkać się w tym samym czasie w tym samym miejscu i świętować Starogardzki Dzień Seniora. Tymi słowami przywitał uczestników koncertu Janusz Stankowiak-prezydent miasta Starogardu Gdańskiego.

Pierwszy na scenie wystąpił Andrzej Rybiński, wielbiciele polskiej muzyki mogą kojarzyć Andrzeja Rybińskiego z zespołów Andrzej i Eliza czy 2 plus 1. Później artysta prowadził karierę solowąurodził się 30 października 1949 roku w Łodzi. Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Edukację muzyczną pobrał w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi. Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry „Na szkle malowane” oraz uczestnictwem w zespole DWA PLUS JEDEN, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch.

Druga na scenie wystąpiła Alicja Majewska: Piosenkarka, urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady. Koncert z tej okazji poprowdził Łukasz Rocławski ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA