Zamknij
12:35, 06.12.2021

W niedzielę od godzin południowych zrobiło się bardzo świątecznie na starogardzkim rynku. Tego dnia starogardzki Rynek, został zmieniony w Wielki Świąteczny Jarmark. Podczas wydarzenia wszyscy, którzy przybyli mogli zakupić upominki oraz ozdoby świąteczne. Nie zabrakło także zabaw dla dzieci, które mogłe przygotować pamiątki świąteczne, napisać list z prośbą o prezenty do św. Mikołaja. O godzinie 14:00 na starogardzki Rynek zawitał św. Mikołaj. Każdy kto chciał mógł zrobić zdjęcie z Mikołajem. Na Jarmarku była prowadzona zbiórka pieniędzy oraz licytacje dla chorej Małgosi Samosi, która choruje na nietypowy zespół genetyczny m.in. na cukrzycę niesklasyfikowana, niedosłuch głęboki obustronny, stopy konsko szpotawe, wadę serduszka, rozczep podniebienia, miękkiego i twardego, opóźnienie w rozwoju. Nie mówi ale rozumie doskonale. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Na scenie można było obejrzeć występy i posłuchać dzieci ze starogardzkich przedszkoli oraz zespół wokalny Singers Novi, finalistów tegorocznej edycji konkursu „Utalentowani". O godzinie 16:00 na scenie Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert przywitali się z mieszkańcami.

"Choinka to symbol nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy czekamy na ten czas. Jest on magiczny. Stajemy się dużo lepsi. Życzę Wam, abyście nie myśleli teraz o prezentach materialnych, ale o tym, co innego możecie dać drugiemu człowiekowi – uśmiech lub po prostu dobre słowo, kiedy zauważycie, że ktoś może tego potrzebować. Bądźmy razem"– powiedział prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

"Na ten świąteczny, radosny czas życzę Wam wszystkiego najlepszego. Dużo zdrowia. Niech spełniają się Wasze marzenia, a otacza miłość i ciepło najbliższych. Wesołych Świąt" – życzyła wszystkim przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert".

W obecności św. Mikołaja, miejskiej maskotki gwiazdki oraz maskotek, dziec, od 10 do 1 i dali sygnał do rozświetlenia starogardzkiej choinki.

Nasze miasto wygląda bardzo świątecznie. Na ulicach oraz budynkach widać różne rozświetlone ozdoby świąteczne.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz