Zamknij
REKLAMA
12:07, 04.04.2022

W niedzielę po 3 latach przerwy udało się zorganizować na Stadionie Miejskim im. K. Deyny w Starogardzie Gdańskim 38 Bieg Szpęgawski. Pierwszym biegiem tego dnia był bieg młodzieżowy na dystansie 1,6 km. O godzinie 11:00 z ul. Chojnickiej wystartowali uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

ROCZNIK 2009-2007 Kobiety

1.Maja Maszewska – AMS Kiełpino

2.Agata Machnikowska- LKS Zantyr Sztum

3.Hanna Delewska- KS GP „SPRINT” KULICE

ROCZNIK 2009-2007 Chłopcy

1.Daniel Walas- SP 75 GDAŃSK

2.Adam Ostrowski- SP Lubichowo

3.Paweł Serocki- Drużyna Pierścienia

ROCZNIK 2006-2003 Dziewczęta

1.Julia Gruchała AMS Kiełpino

2.Kingia Zienkiewicz UKS GIMPAS Pasłęk

3.Agnieszka Kołotowska- Akademia Biegowa Kartuzy

ROCZNIK 2006-2003 Chłopcy

1.Szymon Bielaszewski- Lubichowo

2.Jan Kitowski- SKS Filippides Starogard Gdański

3.Kamil Fąferko- UKS Olimpijczyk Skorzewo

Przed rozpczęciem biegu głównego pod pomnikiem w Lesie Szpęgawskim delegacje dokonały symbolicznego złożenia kwiatów. O godzinie 12:00 na starcie biegu głównego stanęło około 500 zawodników, którzy po raz pierwszy pobiegli trasą atestowaną na dystansie 5 km. Po starcie czołówkę biegaczy do samego końca prowadził David Metto- Kenijczyk, kończąc bieg z czasem 00:14:25. Drugi na mecie był Maciej Megier z czasem 00:14:31, trzecim Igor Siódmiak z czasem 00:14:51. Nagrody i medale biegaczom wręczali: Prezydent Miasta Starogard Gdański- Janusz Stankowiak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego-Wioleta Strzemkowska-Konkolweska, Sekretarz Gminy Wiejskiej Starogard Gdański-Tomasz Rogalski, Dyrektor Generalny Flex Poland-Stanisław Motylski, Dyrektor Operacyjny firmy Rosinpol-Przemysław Malinowski, Przedstawiciele Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie, Radna Gminy Wiejskiej Starogard Gdański-Angelika Witek oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim-Marzena Klein.

Wyniki w kategoriach

ROCZNIK 2009-2007 Kobiety

Maja Maszewska – AMS Kiełpino

Agata Machnikowska- LKS Zantyr Sztum

Hanna Delewska- KS GP „SPRINT” KULICE

ROCZNIK 2009-2007 Chłopcy

Daniel Walas- SP 75 GDAŃSK

Adam Ostrowski- SP Lubichowo

Paweł Serocki- Drużyna Pierścienia

ROCZNIK 2006-2003 Dziewczęta

Julia Gruchała AMS Kiełpino

Kingia Zienkiewicz UKS GIMPAS Pasłęk

Agnieszka Kołotowska- Akademia Biegowa Kartuzy

ROCZNIK 2006-2003 Chłopcy

Szymon Bielaszewski- Lubichowo

Jan Kitowski- SKS Filippides Starogard Gdański

Kamil Fąferko- UKS Olimpijczyk Skorzewo

Wyniki w kategoriach

Najlepsza Polka:

1.Marta Łagownik

2.Martyna Budziałek

3.Monika Dubiella

Najlepszy Polak:

1.Maciej Megier

2.Igor Siódmiak

3.Grzegorz Kujawski

Najstarsza zawodniczka:

1.Sabina Chwalisz

Najstarszy zawodnik:

1.Stanisław Niwiński

Niepełnosprawni Kobiety:

1.Beata Sikora

Niepełnosprawni Mężczyzny:

1.Tomasz Bagrowski

Najliczniejsza Grupa Biegowa:

Flex Runners

Najlepsi Starogardzianie

1.Lucyna Petka

2.Mateusz Niemczyk

Najlepsza zawodniczka firmy Flex:

1.Katarzyna Linda

2.Agnieszka Kruk

3.Wioleta Zdanowicz

Najlepsi zawodnicy firmy Flex:

1.Radosław Chyb

2.Krzysztof Trzciński

3.Grzegorz Kiedrowski

Najlepsza zawodniczka Gminy Wiejskiej Starogard Gdański:

1.Magdalena Labon

2.Małgorzata Rogalska

Najlepszy zawodnik Gminy Wiejskiej Starogard Gdański

1.Dariusz Ossowski

2.Krzysztof Baranowski

3.Przemysław Szczepaniak

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz