Zamknij

00:06, 02.03.2020

W niedzielne południe 1 marca 217 osób wzięło udział w VIII Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dystans biegu wynosił 1963 m, gdzie symbolizuje rok w którym poległ ostatni Żołnierz Wyklęty, Józef Franczak, ps. Lalek. Przed biegiem pod krzyżem na placu przy Muzeum Ziemii Kociewskiej zostały złożone przez delegacje znicze i wiązanki kwiatów: Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim Marzena Klein, Przewodnicząca Komisji Sportu Rekreacji i Turystyki Brygida Nowacka, Radni Miasta Starogard Gdański: Anna Gdaniec, Dorota Glanert, Jarosław Janaszek i Jan Strzelczyk.

Zawodnicy wystartowali z ulicy Kanałowej punktualnie o godzinie 12:00.

Na mecie, Stadioniu Miejskiego im. Kazimierza Deyny jako pierwszy z mężczyzn wbiegł Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego, w kategorii kobiet Monika Dubiella ze Starogardu Gdańskiego. Każdy z uczestników po przekroczeniu mety otrzymał symboliczny medal.

Klasyfikacja kobiet:

1. Monika Dubiella – Starogard Gdański

2. Karolina Dubiella- Mościska

3. Magdalena Labon- Koteże

Klasyfikacja mężczyzn:

1. Mateusz Niemczyk- Starogard Gdański

2. Michał Derdowski- Mirotki

3. Michał Żabiński- Starogard Gdański

Przez pięć dni 24-28 lutego na oficjalnym fanapage OSiR zorganizowano zabawę pn. „Kocham Cię Starogard”, gdzie pojawiały się po 2 pytania dziennie dotyczące historii Starogardu Gdańskiego oraz Żołnierzy Wyklętych. W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zdobyła Weronika Brzozowska, drugie Maciej Pozorski, trzecie Karolina Gołusda-Segar. Serdecznie Gratulujemy.


 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone