Zamknij
REKLAMA

12:32, 14.09.2020

Po raz piąty Triathlon zagościł w stolicy Kociewia. Zawody  pływackie rozpoczęły się w jeziorze Borówno w Skarszewach. Trasa kolarska prowadziła przez malownicze tereny Kociewia aż na Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim, a trasa biegowa w samym sercu stolicy Kociewia.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Gorczyński, który 2 godziny, 2 minuty i 6 sekund pokonać pływanie, jazdę rowerem i biegiem 56,5 km. Połowę tego dystansu w godzinę i 18 sekund pokonał Piotr Łazaronek pokonał. Wśród kobiet najlepsze były Daniela Fukacz z Tczewa i Ola Korulczyk z Bałtowa. Najlepszymi thriatlonistami ze Starogardu okazali się Iwona Basara i Robert Czerwiak.

Wyniki 1/8

Mężczyźni: 1. Piotr Łazaronek OlimpSwim/Skawiński/Kropek z Sikorzyna 1:00:18, 2. Paweł Traczyk z Tri Team Rumia 1:01:31, 3. Piotr Bronakowski z Olsztyna 1:02:29.

Kobiety: 1. Daniela Fukacz z Tczewa 1:18:48, 2. Aleksandra Duda 1:22:57 Politechniki Gdańskiej, 3. Magdalena Musiał 1:17:02 Trąbki Arena. Wśród starogardzian najszybciej dystans pokonali Robert Czerwiak 25 miejsce w klasyfikacji ogólnej, 6 miejsce Iwona Basara, wśród kobiet.

Wyniki 1/4

Mężczyźni: 1.Dawid Gorczyński z Gminy Susz– reprezentant Kadry Polskiej, 2:02:06, 2.Piotr Pawelczyk 2:13:23, 3.Paweł Juśkiw-Bike U Up 2:14:17.

Kobiety: 1. Ola Korulczyk z Bałtowa 2:25: 56, 2. Dezyderia Pawlak 2:46:17-CTS Gdynia, 3. Natalia Zerzutek 2:50:15 z TRI Ladies. Wśród starogardzian dystans najszybciej pokonali Błażej Szwedowski z Polpharma TRI Team oraz Jarosław Kowalewski i Daniel Jędrzejewski z TRI Starogard. Kamil Hinc ze Starogardu Gdańskiego był najmłodszym uczestnikiem tego dystansu.

Najmłodszym zawodnikiem na tym dystansie był trzynastoletni Łukasz Waniewski z Malborka, a najstarszym 63-letni Marek Bogalecki ze Starogardu Gdańskiego

Spośród starogardzian na tej trasie wyróżnili się też Tomasz Siselewski z Polpharmy, oraz Mieczysław Jelonek i Marek Łaski z TRI Starogard.

– Bardzo się cieszę, że te zawody tak doskonale wpisały się w scenerię naszego miasta, że tylu wspaniałych sportowców z całej Polski przyjeżdża do Starogardu, by wziąć w nich udział i że wreszcie poczuliśmy powiew normalności. To jest dziwny rok. Covid nas wszystkich bardzo wymęczył. Patrząc na tylu ludzi, którzy tak aktywnie wykorzystują swój wolny czas, jestem pełen podziwu dla ich determinacji. Myślę, że to kolejna udana edycja LOTTO Triathlon Energy i że za rok spotkamy się znowu – powiedział prezydent.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz