Zamknij
16:14, 10.09.2021

W czwartkowe popołudnie w halii sportowej im.Andrzeja Grubby, rozpoczął się Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Starogardu Gdańskiego. W pierwszym meczu o 16:30 Decka Pelplin rozegrała spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg. Przez pierwsze dwie kwarty spotkanie było bardzo wyrównane i do przerwy Kotwica prowadziła z Decka Pelplin 37:35. W trzeciej kwarcie przewagę 24:9 zdobyli koszykarze z Kołobrzegu, prowadząc w trzeciej kwarcie 62:44. W spotkaniu zwyciężyła Kotwica Kołobrzeg pokonując Decka Pelplin 86:68. ( I-18:20, II-17:17, III-9:24, IV-24:24).

Decka Pelplin: Pułkotycki 12, Sączewski 10, Wąsowicz 7,  Konopatzki 9, Kulis 0, Szczepanik 8, Michałek 8, Leśniczak 8, Szczerbatiuk 6, Pajkert 0.

Kotwica Kołobrzeg: Jakubiak 16, Pieloch 15, Długosz 13, Śmigielski (C) 12, Wieczorek 9, Itrich 8, Kolasiński 6, Kurpisz 5, Wyszkowski 2.

W drugim spotkaniu gospodarze SKS Starogard Gdański podejmowała drużynę MKKS Żaka Koszalin. Pierwsza kwarta to zdecydowane prowadzenie i kontrola koszykarzy z Koszalina 28:12. W drugiej kwarcie, koszykarze SKS Starogard zaczęli odrabiać straty i zdecydowanie wygrali 27:12. Do przerwy gospodarze przegrywali 39:40. Druga połowa była bardzo wyrównana. W trzeciej kwarcie z minimalnąprzewagą wygrały koszykarze Kociewskich Diabłów 22:19. Czwrta kwarta, to zdecydowanie prowadzenie Kociewskich Diabłów 20:8 i tym samym SKS Starogard pokonało MKKS Żaka Koszalin 81:67. Za niestosowne zachowanie się trenera gości i drugim faulu technicznym Piotr Ignatowicz musiał udać się do szatni.

(I-12:28, II-27:12, III-22:19, IV-20:8)