Zamknij
13:33, 02.10.2021

Pierwsze zwycięstwo we własnej hali, a drugie w sezonie odnieśli koszykarze Kociewskich Diabłów. Po ciężkiej i wyczerpującej grze koszykarze Kociewskich Diabłów pokonały w ostatnich minutach po ciężkiej grze zespół AZS UMCS Start II Lublin 98:94. (I-22:28, II-27:24, III-25:24, IV-24:18).

Duże emocje towarzyszyły koszykarzom podczas pierwszego meczu Suzuki 1 Liga w Starogardzie Gdańskim. Kociewskie Diabły zagrały z drużyną AZS UMCS Start II Lublin. Walka obu drużyn od samego początku była bardzo wyrównana. Od pierwszych minut mecz należał do drużyny z Lublina prowadząc 5:0, a koszykarze Kociewskich Diabłów musieli odrabiać straty. Pierwsze dwie kwarty wygrała z przewagą 3 pkt drużyna z Lublina 52:49. Druga połowa meczu to walka drużyn o każdy punkt. W czwartej kwarcie na dwie i pół minuty przed zakończeniem spotkania, na tablicy wyników był remis 89:89. O zwycięstwie Kociewskich Diabłów zadecydowało na 45 sekund przed zakończeniem rzut za trzy punkty Filipa Stryjewskiego, który dawał nam pięć punktów przewagi 97:92. Po ciężkim meczu drużyna Kociewskich Diabłów Końcow pokonała AZS UMCS Start II Lublin 98:94. Dziękujemy wszystkim naszym Kibicom za gorący doping.