Zamknij
13:05, 17.03.2022

W środowy wieczór o godzinie 19:00, koszykarze SKS Starogard rozegrali na własnym parkiecie mecz 30 kolejki 1 ligii koszykówki. Gospodarze podejmowali drużynę TBS Śląsk II Wrocław. Po emocjonującym i zaciętym spotkaniu koszykarze Kociewskich Diabłów pokonały zespół z Wrocławia 98:81. (I-23:15, II-19:27, III-34:14, IV-22:25).

Gra od początku była bardzo zacięta, a punktu dla drużyny z Wrocławia zdobył po rzucie spod kosza Szymon Walski. Chwilę później rzut za trzy punkty dla Kociewskich Diabłów zdobył Szymon Ryżek i Filip Stryjewski po czym wynik na tablicy wynosił 10:6 dla gospodarzy. Po kilku akcjach Michała Sadło i Bartłomieja Pietrasa gospodarze wygrali pierwszą kwartę 23:15. Druga kwarta wydawała się, że Kociewskie Diabły będą zwiększać przewagę w 8 minucie na tablicy wynik wynosił 30:17. Jednak gospodarze szybko popełnili pięć fauli, a tym samy koszykarze z Wrocławia zaczęli odrabiać straty rzutami wolnymi 37:33, minutę przed końcem drugiej kwarty wynik na tablicy wynosił 42:40 dla drużyny gości. Po faulu na Bartoszu Karolaku i oddania dwóch celnych rzutów  osobistych, pierwsza częć meczu zakończyła się remisem 42:42. Druga połowa meczu to natychmiastowe zwiększanie przewagi Kociewskich Diabłów  w niespełna 3 minuty koszykarze zdobyli 16 pkt, tym samym wynik wynosił 60:47. Dobra gra naszych koszykarzy sprawiła że 8 minucie czwartej kwarty prowadziliśmy ponad 20 punktami 80:56. Tym samy Kociewskie Diabły kontrolowały grę na parkiecie do ostatnich sekund. Po emocjonującym spotkaniu drużyna Kociewskich Diabłów pokonała TBS Śląsk II Wrocław 98:81. Najwięcej punktów dla drużyn zdobyli: SKS Starogard Gdański: Filip Stryjewski-25 punktów, Szymon Ryżek-21, Bartłomiej Pietras-15. TBS Śląsk II Wrocław: Kacper Gordon-23, Jan Wójcik-15, Szymon Walski:14. Dziękujemy wszystkim naszym kibicom za przybycie piekielnie i gorący doping. Kolejny mecz odbędzie się 23 marca o godzinie 19:00 z drużyną KS Księżak Łowicz.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]