Zamknij
REKLAMA

STABILNA GOSPODARKA ODPADAMI W GMINIE ZBLEWO: JEST NOWA UMOWA, PODWYŻEK NIE BĘDZIE!

16.00, 28.02.2021 ?.W
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Nowy rok przynosi dobre wieści dla Mieszkańców gminy Zblewo. Podpisano bowiem nową umowę na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Zblewo. Umowa jest bardzo korzystna dla Mieszkańców – co najważniejsze: nie będzie podwyżek opłaty za odbiór śmieci!

Wójt gminy Zblewo Artur Herold oraz Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „STARKOM" Rafał Głodek podpisali właśnie kolejną umowę na wywóz odpadów z terenu gminy Zblewo. Nowa umowa została zawarta na okres 3 lat, począwszy od 1 października 2021 roku. Przypomnijmy, iż firma STARKOM jest również obecnym wykonawcą tej usługi na terenie gminy Zblewo. Poprzednia umowa została zawarta w 2019 roku i okres jej trwania kończy się w tym roku.

Obecnie Gmina Zblewo ma jedne z najniższych stawek za odbiór odpadów w powiecie starogardzkim i jak zapewnia wójt Artur Herold, w ciągu najbliższych 3 lat nie są planowane podwyżki. „Cieszę się, że w tych trudnych czasach udało nam się zachować ciągłość i stabilność naszego gminnego systemu gospodarowania odpadami. Przypomnę , iż w styczniu tego roku do naszego przetargu na odbiór odpadów przystąpiły 2 firmy. Udało nam się uzyskać bardzo korzystną dla Mieszkańców ofertę, która nie tylko pozwoli za zachowanie dotychczasowych cen, ale także jakości usług. Przedsiębiorstwo „Starkom” jest dobrze znane naszym Mieszkańcom, a teren naszej gminy jest już doskonale znany wykonawcy, co ułatwia realizację usługi. Chroni nas to także przed ewentualnymi utrudnieniami z jakimi moglibyśmy się spotkać przy zmianie wykonawcy. Jestem przekonany, iż jako samorząd musimy zrobić wszystko, aby pomóc naszym Mieszkańcom w tym niełatwym czasie, kiedy byt wielu rodzin jest realnie zagrożony w związku z pandemią. Dlatego z radością chciałbym uspokoić wszystkich – Gmina Zblewo zadbała o to, by zarówno opłata za wywóz śmieci, jak podatki i inne opłaty nie zwiększyły się i nie obciążyły naszych Mieszkańców. Mam nadzieję, że tak rozpoczęty rok przyniesie nam więcej dobrych wiadomości i będzie oznaką dobrej passy dla nas wszystkich…” – mówi Artur Herold.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%