Zamknij
REKLAMA

Wręczono medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

05:30, 14.03.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj

W Grodzisku Owidz odbyła się uroczystość wręczania „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. 

W 2018 roku złote gody obchodziło 15 par z terenu naszej Gminy. Małżeństwa zostały uhonorowane medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Wśród zacnych jubilatów znaleźli się: Krystyna i Ryszard Głuszak, Maria i Roman Trochowscy, Janina i Zygmunt Chojnaccy, Janina i Henryk Ćwiklińscy, Irena i Paweł Czubkowscy, Bogumiła i Ryszard Sobieccy, Krystyna i Ludwik Fasiczka, Krystyna i Leon Kaszubowscy, Krystyna i Zygfryd Krupa, Felicja i Stanisław Orłowscy, Janina i Gerard Walendziak, Gertruda i Józef Reszka, Czesława i Wacław Warkoccy, Teresa i Albin Czubkowscy, Krystyna i Andrzej Lamparscy.

W uroczystości uczestniczyła Wójt Gminy Starogard Gdański, Magdalena Forc-Cherek i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim, Elżbieta Alex. Pani Wójt powitała wszystkich gości, podziękowała im za przybycie na uroczystość  oraz wręczyła medale, życzenia i upominki.

"Serdecznie gratuluję Państwu wspaniałego jubileuszu. Dzisiejsza uroczystość jest wyjątkowa, ponieważ pięćdziesiąt lat to ogrom czasu, a Wy przeżyliście go wspólnie. Jesteście Państwo doskonałym przykładem, że można w miłości i zrozumieniu żyć ze sobą długie lata. Życzę Wam przede wszystkim dużo zdrowia i radości bo to jest najważniejsze." - zwróciła się do zebranych Magdalena Forc-Cherek.

Po części oficjalnej jubilaci mieli okazję porozmawiać w miłej atmosferze, przy kawie i słodkim poczęstunku. Uroczystość uświetnił pięknym występem Zespół Folklorystyczny Rokocinianki z Rokocina.

(P.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone