Zamknij
REKLAMA

Znaleziony niewybuch z II wojny światowej

08:32, 15.04.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Dziennik Zachodni

Policjanci zabezpieczali akcję unieszkodliwiania niewybuchu z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało odkryte podczas robót ziemnych na terenie Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie. Mundurowi zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów. Konieczna była ewakuacja wszystkich osób obecnych w szkole. 

Funkcjonariusz ustalił, że niewybuch znaleziono podczas prac ziemnych na terenie szkoły. Na miejsce zostali skierowane patrole policyjne oraz strażacy, którzy potwierdzili niebezpieczne znalezisko. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie niewybuchu, aż do momentu przyjazdu patrolu saperskiego z Elbląga. Policjant przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko – pirotechnicznego ustalił, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski, który pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Poinformowany przez mundurowych dyrektor szkoły zarządził ewakuację ponad 100 osób obecnych na terenie szkoły.

Niewybuch miał średnicę około 20 centymetrów i miał długość 65 centymetrów. Jeszcze wczoraj pocisk artyleryjski został zabezpieczony przez saperów, którzy go zneutralizowali.

Policjanci przypominają, że nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić i przenosić. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję, bądź inne służby.

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone