Zamknij
REKLAMA

Sprzątanie świata 2019

16:29, 24.10.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Akcja „Sprzątania świata” jest największą w kraju ekologiczną kampanią społeczną i stałym punktem kalendarza działań w wielu gminach, szkołach i organizacjach. W całej Polsce w akcji corocznie uczestniczy 1,5 – 2 miliony osób, a na całym świecie około 40 milionów. Główne przesłanie akcji to czyste środowisko oraz człowiek przyjazny naturze i drugiemu człowiekowi.
 

Jak co roku w dniach 28-30 września nasza gmina również brała udział w międzynarodowej akcji „sprzątania świata”.

Tym razem czynnie brały udział przedszkolaki Przedszkola w Kokoszkowach oraz przedszkolaki oddziałów przedszkolnych i uczniowie szkółpodstawowychz miejscowości: Kokoszkowy,Trzcińsk, Brzeźno Wielkie, Dąbrówka, Rokocin, Jabłowo oraz Rywałd. Do akcji włączyli się również mieszkańcy sołectw: Owidz, Kokoszkowy, Szpęgawsk, Stary Las, Sucumin, Rywałd, Brzeźno Wielkie, Jabłowo. Dzieci i młodzież, nauczyciele oraz liczni mieszkańcy z ogromnym zaangażowaniem posprzątali tereny zielone wokół szkół, w lasach i przy drogach gminnych.

Urząd Gminy we współpracy z Gminnym Zakładem Usług Komunalnych w Jabłowie zorganizował transport i wywóz zgromadzonych podczas akcji śmieci.

Jesteśmy dumni ze swoich mieszkańców za ich świadomość ekologiczną, za krzewienie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych nawyków. Dziękujemy bardzo za aktywność i wytrwałość podczas akcji sprzątania naszej gminy i mamy nadzieję spotkać się podczas przyszłorocznej akcji w co najmniej tak wspaniałym gronie.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz