Zamknij

Damskie drużyny rywalizowały w 5 konkurencjach.

13:36, 10.03.2020 | M.N
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 7 marca 2020 r. na Hali Sportowej w Pelplinie odbył się XXIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Tczewskim. Do zabawy przystąpiły koła reprezentujące poszczególne gminy powiatu tczewskiego. W tym roku wzięło w nim udział pięć drużyn. Każda z nich składa się z minimum sześciu kobiet.

Tradycyjnie drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach.
I konkurencja kulinarna pt. „Produkt tradycyjny – produkty mięsne”;
II konkurencja „Tablica – historia naszej kapliczki/przydrożnego krzyża”;
III konkurencja „Moda – „z morskiej toni”;
IV konkurencja: Scenka kabaretowa – „czy kuma słyszała, że…”
V konkurencja: Piosenka – „śpiewać każdy może”.

Uczestniczki turnieju zaprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Wszystkie koła były bardzo dobrze przygotowane do każdej konkurencji. Panie zaskakiwały kreatywnością, pomysłowością i talentami. Jury zdecydowało, że 23 Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Tczewskim wygrały Panie z Morzeszczyna.  Zwycięskie Koło będzie reprezentować nasz powiat 18 kwietnia 2020 r., na Wojewódzkim Turnieju KGW w Żukowie.

Panie uczestniczące w turnieju otrzymały liczne nagrody. Reprezentantki naszej gminy otrzymały nagrodę w konkurencji: „Tablica – historia naszej kapliczki/przydrożnego krzyża”. Zastępca burmistrza - Pani Ewa Nowogrodzka, wręczyła gratulacje I nagrody w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyły. Panie otrzymały również kosz wędlin od St. Rąbała sp.zoo, nagrodę od BS Banku Spółdzielczego w Tczewie oraz LGD Wstęgi Kociewia.

W przerwach pomiędzy konkurencjami wystąpił Zespół Folklorystyczny „Modraki” z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. Publiczność mogła skorzystać ze stoisk rękodzieła z produktami regionalnymi, haftem czy koronkami.
Podczas turnieju panowała bardzo przyjazna atmosfera. Kolejny turniej już za rok, a tymczasem wszystkim Paniom życzymy dużo nowych pomysłów.

(źródło UG Pelplin)

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone