Zamknij
REKLAMA

Swój Apel kierują do wszystkich!

17:54, 27.03.2020 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

Akcję #NieKłamMedyka zapoczątkowali pracownicy zespołów ratownictwa medycznego. To oni zazwyczaj mają pierwszy kontakt z pacjentem, który potrzebuje nagłej pomocy. W inicjatywę włączyli się również strażacy, biorący udział w akcjach ratowniczych przy wypadkach komunikacyjnych oraz pożarach.

Swój Apel kierują do wszystkich!

W czasie udzielanej pomocy przez personel medyczny - lekarzy i ratowników oraz przez wszystkich pracowników służb ratunkowych, w tym strażaków i policję NIE UKRYWAJ informacji, które mogą mieć kluczowe znaczenie w postawieniu diagnozy. POWIEDZ PRAWDĘ, jeżeli w ostatnim czasie byłeś na urlopie w strefie zwiększonego występowania zakażeń koronawirusem lub odwiedzałeś rodzinę czy znajomych, którzy przebywają na obowiązkowej kwarantannie po powrocie do Polski.

W ostatnich dniach zanotowano dziesiątki przypadków, gdzie chorzy z różnych względów bali się powiedzieć o potencjalnym zagrożeniu. Zatajenie takich informacji skutkuje tym, że zespół ratowników musi poddać się 14-dniowej kwarantannie, a to znacząco osłabia możliwość reagowania służb w kryzysowych sytuacjach i wydłuża czas oczekiwania na otrzymanie pomocy!

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY! Możesz w ten sposób ocalić zdrowie lub życie swoje i swoich najbliższych.

(źródło: OSP Pelplin)

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz