Zamknij
REKLAMA

NOWA DROGA W BYTONI

10:39, 11.04.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Spełniło się marzenie wielu mieszkańców Bytoni w gminie Zblewo. Nie wszyscy wierzyli, że to jest możliwe… - a jednak stało się! Ulica Dworcowa jest już po modernizacji, lada dzień – odbiór tej bardzo oczekiwanej i potrzebnej inwestycji.

W marcu firma Marbruk Sp Z O.O. Sp. K z Charzyków położyła na blisko 700m odcinku ulicy Dworcowej w Bytoni trzy warstwy asfaltu. Wcześniej wykonała na całym odcinku drogi kanalizację deszczową wraz z wpustami ulicznymi. Wybudowany został również zjazd publiczny do drogi krajowej DK 22. W ulicy Dworcowej zmianie uległa geometrii i konstrukcja nawierzchni, wybudowano zjazdy indywidualne oraz skrzyżowanie proste typ „T” z ul. boczną Dworcową. Celem realizacji zadania inwestycyjnego jest podwyższenie parametrów technicznych drogi, zwiększenie nośności, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i dojazdu do obiektów użyteczności publicznej oraz do sołectwa Cis na odcinku 688 mb.
Do zakończenia robót pozostały jeszcze kosmetyczne prace przygotowujące drogę do odbioru. Przypomnijmy, że w ramach zadania dofinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 gmina Zblewo otrzymała wsparcie w wysokości blisko 1,05  mln. zł. co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowalnych. Całość zadania wyniesie niespełna 1,7 mln. zł. Przypomnijmy, że nowo przebudowany odcinek drogi połączy się z 600 metrowym odcinkiem drogi gminnej łączącym Bytonię z Cisem. Dzięki temu droga do sołectwa Cis została w ostatnich kilku latach utwardzona asfaltem na długości 1,3 km. 

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz