Zamknij
REKLAMA

Chcesz pozbyć się zbędnych rzeczy ?

13:00, 12.04.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Rybnik.eu

Do 17 kwietnia starogardzianie mogą wystawiać przed swoje domy odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady niebezpieczne. Wystawione rzeczy zostaną nieodpłatnie zabrane przez pracowników firmy PUK Starkom sp. z o.o.

Okres wczesnej wiosny kojarzy się z porządkami. Miasto zachęca mieszkańców do skorzystania z akcji zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Akcja zbierania niepotrzebnych już mebli, wykładzin, dywanów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych trwa w Starogardzie Gdańskim od początku kwietnia.

Odpady wielkogabarytowe należy wystawić na terenach swoich nieruchomości przed posesję. W przypadku budynków wielolokalowych, odpady wielkogabarytowe należy umieszczać przy wiacie śmietnikowej lub w przypadku jej braku tuż przy utwardzonym placu, na którym usytuowano pojemniki na odpady. Każdy starogardzianin, który chce pozbyć się z domu niepotrzebnych już rzeczy powinien wystawić je zgodnie z harmonogramem, najwcześniej na 1 dzień przed terminem odbioru. Do tej pory mieszkańcy wystawili łącznie 50 ton odpadów.

Do odpadów wielkogabarytowe zaliczane są: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wykładziny wózki dziecięce, materace, rowery, opony samochodowe; odpady elektryczne i elektroniczne: pralki, lodówki, kuchenki gazowe, telewizory, radia, komputery; odpady niebezpieczne: przeterminowane leki, stare farby, lakiery, rozpuszczalniki, opakowania dezodorantów, termometry, zużyte świetlówki i żarówki energooszczędne, chemikalia fotograficzne, baterie i akumulatory

Nie będą odbierane: odpady budowlane i rozbiórkowe – jak np. drzwi, okna, umywalki, brodziki, muszle toaletowe, papa, grzejniki, płytki, rolety, ramy okienne oraz części samochodowe – zderzaki, kokpity, fotele samochodowe, kosiarki spalinowe.

Harmonogram odbioru odpadów dostępny jest na stronach: www.starkom.pl oraz www.czystemiasto.starogard.pl

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone