Zamknij
REKLAMA

Jarosław Wałęsa w Starogardzie (ZDJĘCIA)

18:00, 08.05.2019 | J.Rokiciński
REKLAMA
Skomentuj
J.Rokiciński

7 maja w Sali Kryształowej ze swoimi wyborcami spotkał się europoseł Jarosław Wałęsa (43l). Towarzyszyła mu mama Danuta Wałęsa, starogardzki poseł Sławek Neumann i szefowa biura Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Frekwencja dopisała. 

Podczas spotkania goście opowiadali o przyszłości Polski w Unii Europejskiej oraz roli kościoła w państwie. Wspominali również pierwsze niezależne wybory w 1989 roku. Po części oficjalnej nastąpiły pytania od mieszkańców Starogardu i okolic. 

Jarosław Wałęsa to poseł na Sejm V i VI kadencji (2005–2009), poseł (od 2009) do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji. W wyborach 26 maja kandyduje z 10 miejsca na liście z hasłem: „Ostatni na liście, pierwszy do pracy”. 

Chce silnej Polski w silnej i bezpiecznej Europie 

- To bliskie mi hasło oznaczające wiodącą pozycję Polski w Unii Europejskiej, ale także takie wartości jak solidarność, wolność, godność i demokrację. Czy chcemy otwartej na Polskę Europy, czy też pozwolimy populistom na wyprowadzenie Polski z Europy? Polacy muszą być bezpieczni, a do tego Europa - ta na zachód od Polski, bo granic już przecież nie ma - jest nam niezbędna. 

Przyszła kadencja? 

- To będzie sprawdzian naszej wzajemnej komunikacji. Skomplikowanie prawa, wyzwania zmieniającej się Europy, nowy charakter Unii Europejskiej – to są zagadnienia, które chcę przybliżać zarówno gościom Parlamentu, studentom, dziennikarzom, jak i Wam, Pomorzanki i Pomorzanie. Chcę, byście mieli kogoś, kogo można zapytać o Polskę w Unii i Unię w Polsce. Przyszła kadencja to także czas troski o polskich przedsiębiorców. Nasze produkty i firmy są cenione w Unii. Jesteśmy synonimem ekologii i jakości. Musimy to utrzymać. Musimy stawiać na sprawiedliwy handel, wyrównanie szans na rynku cenowym i równość przed prawem. Chcę reprezentować w Komisji Międzynarodowego Handlu (INTA).

Rybołówstwo – to kolejna dziedzina, o którą zwłaszcza my Polacy musimy dbać.

- Specyfika połowów bałtyckich, regulacje połowu i limity nieadekwatne do zapotrzebowania. Choć już wiele zrobiliśmy w poprzedniej kadencji, wciąż musimy mówić silnym głosem o problemach pomorskich rybaków - dodaje europoseł.

Apel

26 maja każdy z nas będzie decydował o przyszłości Europy, a tym samym o przyszłości Polski podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. 

- Wybierzmy mądrze. Wybierzmy doświadczenie, wiedzę o Unii Europejskiej ale też takie wartości jak solidarność i szacunek do drugiego człowieka. Proszę o Państwa zaufanie i głos i obiecuję, że będę godnie reprezentował każdego z Was i każdy z Was jest dla mnie niezwykle ważny – mówił na zakończenie spotkania. Potem 20 uczniom wręczył egzemplarze Konstytucji RP z autografem swoim i Lecha Wałęsy.

(J.Rokiciński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone