Zamknij
REKLAMA

Zobacz ilu mieszkańców odebrało klucze

16:21, 23.10.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

24 lokale przy ul. Kopernika 11 b w Starogardzie Gdańskim są gotowe do zamieszkania. Budowa bloku mieszkalnego trwała 16 miesięcy. Wybudowała go starogardzka firma MABET. We wtorek, 22 października jedna spośród 24 rodzin symbolicznie odebrała klucze do nowego mieszkania. Wręczył je prezydent miasta Janusz Stankowiak. Klucze do pozostałych mieszkań mieszkańcy odbiorą do końca października.

Lokale w nowo wybudowanym bloku mieszkalnym przy ul. Kopernika 11b przeznaczone są dla rodzin uprawnionych do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy. Inwestycja jest jedną z kilku zrealizowanych w Starogardzie z udziałem środków rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Fundusz Dopłat).
 

24 mieszkania zostały wykonane w standardzie “pod klucz”. Blok składa się z trzech kondygnacji, a na terenie wokół dostępnych jest 12 miejsc postojowych, w tym 2 miejsca przeznaczane są dla osób z niepełnosprawnością.

Właścicielem mieszkań jest spółka TBS. Miasto wynajmuje je od spółki i następnie podnajmuje osobom zgodnie z ustaleniami społecznej komisji mieszkaniowej.

We wtorek, 22 października prezydent Janusz Stankowiak symbolicznie wręczył pierwszym lokatorom klucze do ich nowego mieszkania. Pozostałe 23 rodziny odbiorą klucze do 31 października.

– Z wielka radością otwieram kolejną tak potrzebną inwestycję mieszkaniową w naszym mieście. Ten rok jest wyjątkowy, jeśli chodzi o liczbę oddawanych mieszkań w Starogardzie. Cieszę się, że ten budynek został zrealizowany zgodnie z projektem, w planowanym terminie. Bardzo za to dziękuję firmie wykonawczej MABET. To nie jest nasze ostatnie słowo. Mamy już plan na budowę kolejnego bloku przy ul. Piłsudskiego. Wierzę, że mieszkańcom tego bloku będzie się tu dobrze mieszkało, zwłaszcza że mieszkania usytuowane są  w przyjaznej i sympatycznej części miasta, blisko Parku Nowe Oblicze oraz centrum miasta, i że nie będzie żadnych usterek, co do ich eksploatacji – powiedział prezydent Janusz Stankowiak

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz