Zamknij
REKLAMA

Za to oszustwo czekają go kraty.

13:21, 10.03.2020 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Mieszkańcy województwa mazowieckiego usłyszeli już zarzuty oszustwa. Już teraz wiadomo, że wstępna wartość strat spowodowana działalnością przestępczą podejrzanych wyniosła ponad 166 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących oszustw metodą „na policjanta”. Metoda ta polega na tym, że sprawcy dzwonią do starszych osób, przedstawiają się za funkcjonariuszy policji i wmawiają pokrzywdzonym, że ich prywatne oszczędności lub lokaty w banku są zagrożone. Straszą, że odkładane latami pieniądze mogą być przejęte przez przestępców. Nakłaniają swoje ofiary do wypłaty gotówki z banku, a nawet zaciągania kredytów i przekazania pieniędzy na przechowanie policjantom.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przeanalizowali szczegółowo wszystkie dotychczasowe zgłoszenia. Szeroko zakrojone działania operacyjne, ustalenia śledczych oraz żmudna praca funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 3 mężczyzn w wieku od 17 do 29 lat. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali przejąć gotówkę od swoich przyszłych ofiar.

Najpierw w ręce mundurowych wpadł 29-latek, który próbował przejąć gotówkę jaką pokrzywdzona kobieta zgodnie z instrukcją oszustów pozostawiła w jednym z osiedlowych śmietników. Podczas przeszukania tego mężczyzny kryminalni zabezpieczyli przy nim gotówkę w kwocie 30 tys. zł.

Tego samego dnia miejscowi funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy tak jak poprzedni sprawca próbowali podjąć gotówkę od swojej ofiary.

Podejrzane osoby zostały doprowadzone do starogardzkiej komendy, gdzie spędziły noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Jeszcze wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 166 tys. zł. Obecnie śledczy szczegółowo analizują swoje ustalenia oraz zebrane w sprawie dowody. Funkcjonariusze sprawdzą czy zatrzymani mieszkańcy województwa mazowieckiego nie popełnili innych podobnych oszustw.

Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Policjanci wystąpią do sądu za pośrednictwem prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz