Zamknij
REKLAMA

TARCZA DLA GMINY STAROGARD

07:00, 27.06.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

Wielomilionowe wsparcie dla Gminy Starogard Gdański z tarczy antykryzysowej

3,2 mln zł otrzyma Gmina Starogard Gdański z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację gminnych inwestycji. To 20 proc. wszystkich środków, które trafią do gmin Powiatu Starogardzkiego.

- Bardzo cieszę się, że dodatkowe środki zasilą gminny budżet inwestycyjny. Pozwoli to na realizację zadań, które mieliśmy w planach, ale z powodów finansowych nie mogły się rozpocząć – mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Symboliczny czek podczas spotkania w Urzędzie Gminy przekazał poseł Kazimierz Smoliński. W wydarzeniu wziął udział także Przewodniczący Rady Gminy Marcin Hinca.

- Program jest wart łącznie 6 mld zł. 5 mld przeznaczono dla gmin a pozostałą kwotę dla powiatów. Wysokość przekazanych środków zależy od wartości planowanych przez gminy, powiaty inwestycji. Kwoty maksymalnego limitu dotacji wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności samorządów. Pieniądze nie muszą być wykorzystane w 2020 roku, nie trzeba będzie ich zwracać.

Co to jest Fundusz Inwestycji Samorządowych? Rządowy program to część pakietu stymulującego rozwój gospodarki, który ma wspomóc przedsięwzięcia realizowanych przez gminy i powiaty w całej Polsce. To samorządy odpowiadają za ok. 40 proc. wydatków inwestycyjnych w kraju i nowy fundusz ma wspomóc je zarówno w kontynuowaniu już rozpoczętych przedsięwzięć jak i tych zupełnie nowych.

 

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz