Zamknij

Trzy dni nauki i dwa dni praktyki, niemiecki egzamin zawodowy i praca po ukończeniu nauki. Kształcenie pod okiem STEICO

08:07, 25.09.2018 K.C Aktualizacja: 21:46, 25.09.2018
Skomentuj STEICO STEICO

W roku szkolnym 2018/2019 firma STEICO z Czarnej Wody rozpoczęła kształcenie w kolejnej klasie patronackiej w Branżowej Szkole I Stopnia w nowym zawodzie mechanik-operator maszyn do produkcji drzewnej. Efektywny, dualny systemem edukacji oferowany przez szkołę w Czarnej Wodzie ma zagwarantować młodym ludziom atrakcyjną pracę po ukończeniu nauki.

Firma STEICO świadomie i celowo inwestuje w młodych ludzi, chcąc związać ich przyszłość z nowoczesną i stwarzającą szansę rozwoju firmą. Wdrożony w szkole nowatorski system kształcenia – trzy dni nauki w szkole i dwa dni praktyki w zakładzie STEICO - gwarantuje absolwentom pracę w nowoczesnej fabryce forniru klejonego warstwowo. Mogą oni również przystąpić do niemieckiego egzaminu zawodowego, dzięki czemu w przyszłości będą mogli podjąć pracę na terenie Niemiec bez konieczności starania się o uznanie ich polskiego dyplomu.

Projektowi klas otoczonych opieką przez niemieckie przedsiębiorstwa działające w Polsce patronuje Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa przy wsparciu Konsulatu Generalnego Niemiec. Powołanie do życia nowego zawodu to także jedna z inicjatyw firmy STEICO, która wcześniej w powiecie starogardzkim stworzyła m.in. nowoczesną szkołę zawodową i centrum myśli konstrukcyjnej dla młodzieży. Była to wspólna inicjatywa STEICO Spółka z o.o., Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Mechanik-operator maszyn do produkcji drzewnej to jednocześnie pierwszy tego typu zawód przemysłowy w Polsce. Dualny system praktyk stawia nacisk na poznanie przez praktykantów wszystkich procesów produkcyjnych. Uczniowie mają możliwość skorzystania z wiedzy doświadczonych fachowców z firmy STEICO, którzy sami zdobywali doświadczenie również za granicą.

Klasa patronacka jest dzielona na cztery grupy - dwie grupy zajmują się nauką teoretyczną na terenie zakładu, dwie pozostałe pracują na liniach produkcyjnych. Po czterech godzinach następuje zamiana. Uczniowie mają możliwość poznania procesów przerobu drewna i wszystkich niezbędnych informacji teoretycznych. Taka forma kształcenia przekłada się na dobre wyniki z egzaminów zawodowych.

Po zakończeniu nauki w klasie patronackiej młodzież może zostać zatrudniona w zakładzie STEICO w Czarnej Wodzie.

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%