Zamknij

W Skarszewach zbudują Targowisko Gminne

18:15, 12.07.2019 | ?.W
REKLAMA
Skomentuj


W Urzędzie Miejskim w Skarszewach podpisana została umowa z wykonawcą budowy Targowiska Gminnego. Powstanie ono na terenie w pobliżu dawnego dworca kolejowego, w ramach projektu unijnego, na który gmina pozyskała dofinansowanie. Umowę na realizację budowy podpisali burmistrz Skarszew Jacek Pauli oraz przedstawiciele zarządu wykonawcy, którym jest firma Wiesław Janusz z gminy Nowa Karczma. W spotkaniu uczestniczyli też sekretarz gminy Marcin Byczkowski, skarszewski radny Mateusz Wejer - jeden z inicjatorów budowy targowiska oraz Andrzej Janikowski - naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Legislacji w Urzędzie Miejskim.
Targowisko będzie obiektem całorocznym i ogólnodostępnym, w pełni dostosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstaną m.in.: dwie wiaty targowe dla 40 stoisk handlowych (10 pojedynczych i 15 podwójnych) z ladą od strony pieszych i przestrzenią dla auta dostawczego; budynek zaplecza administracyjno-socjalnego; utwardzenie terenu dla: stanowisk handlowych, ciągów pieszych, jezdnych i placów manewrowych; ponadto będzie parking dla 20 miejsc postojowych i wykonane zostanie oświetlenie terenu lampami. 
Operacja typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone