Zamknij

Zadbają o jakość powietrza w gminie Skarszewy

08:00, 23.07.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

"Czyste powietrze" to rządowy program priorytetowy, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z jednorodzinnych domów mieszkalnych. W ramach programu istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w formie dotacji i pożyczki na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne, o najwyższych normach tj.: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe spełniający określone wymagania. Dofinansowanie można pozyskać również na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku (dotacja i pożyczka) oraz montaż odnawialnych źródeł energii OZE (wyłącznie pożyczka). 
Wysokość dofinansowania zależy od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Program zakłada, że wspierane dopłatą są przedsięwzięcia o wartości co najmniej 7 tys. zł. Dotacja nie może przekraczać 90% kosztów kwalifikowanych wynoszących do 53 tys. zł. 
Podobne porozumienia podpisały także inne gminy pomorskie i tylko w tym roku trafi na Pomorze ponad 50 mln złotych na dotacje do wymiany starych urządzeń grzewczych. Wszelkie informacje o programie są dostępne w zakładce „Czyste powietrze” na stronie: https://wfos.gdansk.pl, oraz wkrótce na stronie skarszewy.pl i na facebookowym profilu gminy Skarszewy.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone