Zamknij
REKLAMA

Projekt budżetu na 2020 rok przyjęty.

13:26, 23.12.2019 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

Rada Miejska w Skarszewach jednogłośnie przyjęła projekt budżetu na 2020 rok. Dochody budżetowe będą na poziomie blisko 79,5 mln zł, wydatki wyniosą około 81,5 mln zł. Na inwestycje i zakupy inwestycyjne przeznaczono budżecie ponad 10 mln złotych. Do najważniejszych będą należeć: budowa targowiska, kontynuacja rewitalizacji, budowa ścieżki rowerowej z Bolesławowa do Bączka czy realizacja w gminie projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe. Będą także wykonywane inne zadania, np. dotyczące dróg i oświetlenia.

Burmistrz Skarszew Jacek Pauli podziękował wszystkim za poparcie projektu budżetu. Jak zaznaczył jest to budżet prorozwojowy, zawiera dużo inwestycji. Niemniej inwestycji mogłoby być znacznie więcej, ale musiano zaplanować wzrost nakładów na oświatę w kwocie 2,8 mln zł (wynika to z podwyżek dla nauczycieli) przy znacznie mniejszym zaangażowaniu subwencji rządowej.

Wnioski czekające na wykonanie będą miały szanse realizacji np. poprzez dofinansowania w ramach konkursów czy programów pomocowych.
Ponadto, jak podkreślił burmistrz, przyszły rok będzie bardzo ważny dla Skarszew z uwagi na obchody 700-lecia uzyskania praw miejskich.

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz