Zamknij
REKLAMA

UWAGA NA PIJANYCH BEZ UPRAWNIEŃ

03:00, 18.07.2020 | R.L.
Skomentuj
REKLAMA

NIETRZEŹWY I NIEPOSIADAJĄCY UPRAWNIEŃ KIEROWCA DACHOWAŁ VOLKSWAGENEM

Brak uprawnień, alkohol w organizmie oraz nadmierna prędkość to prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na terenie gminy Skarszewy. 30-letni mieszkaniec Kociewia mając blisko 2,5 promila alkoholu, na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

Wczoraj późnym wieczorem policjanci ze Skarszew skierowani zostali przez dyżurnego na drogę relacji Bożepole Królewskie – Przerębska Huta, gdzie doszło do dachowania osobowego volkswagena. Funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności zdarzenia, ustalili świadków oraz personalia mężczyzny, który prowadził auto. Podczas legitymowania kierowcy, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie prawie 2,5 promila. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 30-letni mieszkaniec gminy Skarszewy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Interweniujący w tej sprawie policjanci wstępnie ustalili, że nietrzeźwy kierowca volkswagena na zakręcie drogi w prawo nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze, gdzie auto dachowało. Na szczęście mężczyzna podróżował sam i poza nim żadna inna osoba nie ucierpiała w tym zdarzeniu.

Takie zachowanie na drodze to przykład całkowitego braku wyobraźni. Kierowca, który bez uprawnień i pod wpływem alkoholu siada za kierownicę pojazdu i dodatkowo w czasie jazdy nie dostosowuje bezpiecznej prędkości do warunków drogowych, jest realnym zagrożeniem dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Zarówno pieszych, cyklistów, jak i kierujących samochodami. W tej sytuacji tylko łut szczęścia sprawił, że nie mówimy o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Tak nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy volkswagena mogło doprowadzić do zdarzenia drogowego, które mogłoby spowodować poważne konsekwencje rzutujące na dalsze życie sprawcy, jaki ewentualnych ofiar oraz ich rodzin.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o odpowiedzialne zachowania na drodze. Pamiętajmy, że to od naszych decyzji zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nigdy nie powinniśmy prowadzić pojazdu w pod wpływem alkoholu lub nie posiadając wymaganych przepisami uprawnień. Pamiętajmy również o tym, aby zawsze dostosować prędkość do warunków drogowych, atmosferycznych, stanu technicznego pojazdu oraz własnego doświadczenia i posiadanych umiejętności za kierownicą.

(R.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz