Zamknij

Policyjne spotkania z uczniami

16:30, 10.05.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Komenda Powiatowa Policji w Tczewie

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wraz z przedstawicielami z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni spotkali się z najmłodszymi uczniami dwóch szkół podstawowych. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań „Uczę się bezpieczeństwa” w obszarze „Bezpieczny w sieci”, podczas których omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni 8 maja przeprowadzili spotkania pn. „Bezpieczny w sieci”, które wpisują się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku „Uczę się bezpieczeństwa”. Przedwczorajsze spotkania odbyły się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 7 w Tczewie.

Podczas lekcji z uczniami policjantka wspólnie z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej mówili o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Przypomniano dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w Internecie. Przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej ostrzegali pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców.

Funkcjonariuszka uczulała dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślała, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie piszą lub mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami – to zapewni im bezpieczeństwo. Podczas lekcji bezpieczeństwa policjantka mówiła również dzieciom, że powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej.

Dzieciom przedstawiony został również film instruktażowy dotyczący bezpiecznych zachowań w Internecie. Na zakończenie spotkań każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobne upominki.

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone