Zamknij

Znęcał się nad rodziną, spotkała go kara.

17:31, 07.01.2020 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

2 stycznia br. o godzinie 18.15 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce został skierowany najbliższy policyjny patrol. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali agresywnego mężczyznę, który awanturował się oraz wyzywał konkubinę słowami wulgarnymi. Stróże prawa poinformowali przestraszoną kobietę, że takie zachowanie sprawcy jest przestępstwem. Dodatkowo okazało się, że 53-latek stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec pokrzywdzonej od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną. W miniony piątek prokurator zastosował wobec 53-latka dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%