Zamknij

Piłeś? Nie jedź!

10:14, 03.03.2020 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Swarożyn. Według policyjnych ustaleń wynika, że 64-letni kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą krajową nr 22 peugeotowi, w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Okazało się, że 52-letni kierowca peugeota był nietrzeźwy i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

29 lutego br. o godzinie 15.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn. Natychmiast w to miejsce wysłał funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wstępnie pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że 64-letni mieszkaniec Gdańska kierując volkswagenem polo i wjeżdżając na drogę krajową nr 22, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu peugeotowi jadącemu tą drogą.

Badanie alkotestem wykazało, że kierowca peugeota był nietrzeźwy i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców uczestniczący w zdarzeniu drogowym był trzeźwy. W wyniku zderzenia samochodów kierowca peugeota z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

......

1 0

Piłeś? Nie jedź! Nie piłeś? Wypij! 12:41, 06.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%