Zamknij

Potrącenie rowerzystki na scieżce rowerowej

14:50, 15.06.2021 | R.L
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Armii Krajowej w Tczewie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-taka kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającej przez przejazd rowerowy 67-latce, co doprowadziło do potrącenia cyklistki. W wyniku tego zdarzenia właścicielka jednośladu z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi kierującej volkswagenem zatrzymali prawo jazdy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego

Wczoraj (14 czerwca br.) przed godziną 9 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie, o tym, że na ulicy Armii Krajowej doszło do potrącenia rowerzystki. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 28-letnia kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającej przez przejazd rowerowy 67-letniej rowerzystce i doszło do zderzenia. W wyniku tego wypadku cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia i wykonał szkic sytuacyjny. Stróże prawa przeprowadzili oględziny samochodu oraz jednośladu. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Funkcjonariusze 28-latce zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie tego zdarzenia.

Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że rowerzyści są pełnoprawnymi niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, że wzajemny szacunek na drodze z pewnością pomoże nam wszystkim bezpiecznie dojechać do celu.

(R.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%