Zamknij
REKLAMA

Marszałek odwiedził zwycięzców!

13:11, 30.10.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Co roku gala finałowa konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowana była w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Tym razem z powodu pandemii konieczna była zmiana tej tradycji i to nie laureaci przyjechali do Marszałka, a Marszałek – do zwycięzców! A ci nie kryli radości, bo dzięki temu mogli gościć Mieczysława Struka w swoim rodzinnym Borzechowie. Przypomnijmy, iż to właśnie Borzechowo zdobyło nagrodę główna w kategorii „wieś” w tym prestiżowym konkursie.

Mieszkańcy podjęli Marszałka oraz przybyłych gości w świetlicy wiejskiej, z której są bardzo dumni, bo jest jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych obiektów w całym regionie! Uroczystość odbyła się w wysokim reżimie sanitarnym, w bardzo małym gronie. Nie zabrakło w nim gospodarzy sołectwa i gminy oraz przyjaciół Borzechowa.

Spotkanie poprowadzili sołys Renata Klimowicz oraz gospodarz gminy – wójt gminy Artur Herold, na ręce którego Marszałek M.Struk wręczył pamiątkowy dyplom z gratulacjami. Na ręce Pani Sołtys przekazał zaś nagrodę główną - symboliczny czek na 30 tysięcy zł! Jak jednak podkreślił, to nie nagroda ma znaczenie, ale radość i satysfakcja, iż Borzechowo jest najpiękniejszą wśród wszystkich pomorskich wsi. To wielki powód do dumy tym bardziej, iż jak zaznaczył M.Struk, Borzechowo może poszczycić się nie tylko pięknymi budynkami czy krajobrazami, ale także wielką aktywnością Mieszkańców, którzy pięknie, przez pokolenia budują swoją tożsamość i miłość do tego miejsca. - Warto tę aktywność zauważyć i nagrodzić, byście byli przykładem dla innych społeczności – mówił Marszałek. Podkreślił także dobrą kooperację mieszkańców z samorządem, czego dowodem są chociażby liczne, tak potrzebne inwestycje.

Potem przyszedł czas na podziękowania. Józef Sarnowski wręczył Renacie Klimowicz puchar i dyplom od Związku Gmin Pomorskich. Z kolei wójt Artur Herold skierował pod adresem mieszkańców Borzechowa gratulacje i słowa wdzięczności za ogromne zaangażowanie w życie swojej miejscowości. - Szczególne słowa uznania chciałbym skierować do Pani Sołtys, która jest zawsze radosna i uśmiechnięta, a jej energia promieniuje na całe Borzechowo – mówił wójt, podkreślając także wielką aktywność Mieszkańców, Rady Sołeckiej, koła seniorów, Pań Gospodyń, leśników, Klubu Sportowego „Sławek Borzechowo” i miejscowego stowarzyszenia oraz radnego J.Czubek.

Nie zabrakło niespodzianek! Jedna z nich spotkała wójta, któremu – w imieniu mieszkańców Borzechowa – podziękowali wspólnie sołtys oraz radny Janusz Czubek podkreślając wzorcową, dobrą i życzliwą współpracę z samorządem. A efekty tego - widać gołym okiem!

Na koniec uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę przed budynkiem świetlicy i nawet wietrzna, pochmurna pogoda nie zepsuła tego dnia nikomu w Borzechowie humoru. Wszak to historyczny sukces i zwyczajnie wielka, wielka radość! Zapraszamy zatem do Borzechowa, gdzie czeka piękna przyroda, czyste jeziora, wspaniała kultura, nowoczesne ośrodki wypoczynkowe i przytulne pensjonaty, a przede wszystkim – gościnni i zawsze uśmiechnięci Mieszkańcy!

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%