Zamknij

Tego jeszcze nie było! Poczta kwiatowa dla dziadków!

14:24, 31.01.2021 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka w gminie Zblewo zawsze był obchodzony nadzwyczaj uroczyście. „W tym roku z powodu pandemii uroczystości dla dziadków organizowane w naszych przedszkolach, szkołach i sołectwach nie mogły się odbyć. Ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o tym wyjątkowym święcie. Tym bardziej teraz, gdy dla naszych seniorów jest to naprawdę niełatwy czas. Dlatego chcieliśmy z jeszcze większą mocą pokaza

im, jak są dla nas ważni, potrzebni i kochani. Stąd pomysł na Pocztę Kwiatową z okazji Dnia Babci i Dziadka – by dać im choć namiastkę normalności, uśmiechu i radości. I to się pięknie udało, z czego bardzo się cieszę, bo bardzo tęsknimy za codziennym kontaktem i spotkaniami z naszymi seniorami, którzy są naprawdę wyjątkowi! ” – mówi wójt Artur Herold.

Tę niezwykłą Pocztę Kwiatową zrealizował Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie. Na czym polegała akcja? Każdy kto ma dziadków na terenie gminy Zblewo mógł przesłać dla nich elektroniczne życzenia lub przyjść do specjalnego, Mobilnego Studia Fotograficznego zorganizowanego w Urzędzie Gminy i zrobić sobie zdjęcie-laurkę dedykowaną dziadkom. Powstało kilkadziesiąt takich sesji dedykowanych babciom, dziadkom i pradziadkom! Przesłano też wiele życzeń, które zostały przedrukowane na specjalnie zaprojektowaną, zblewską kartkę. Co ważne, życzenia dla dziadków przesyłano nie tylko z gminy Zblewo, ale z całego regionu. Dzięki temu akcja połączyła wnuczków, na co dzień mieszkających daleko od Zblewa ze swoimi dziadkami. Była wielka niespodzianka i wielka radość!

A to nie wszystko, bo do każdych życzeń i laurek dołączony został piękny, wiosenny kwiatek - prymulka. I takie szczególne przesyłki w czwartek (21 stycznia) kwiatowi kurierzy czyli pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie rozwieźli do seniorów z prawie wszystkich miejscowość gminy Zblewo. Było wielkie wzruszenie, piękne emocje i wiele uśmiechu. Wszyscy seniorzy otrzymali też specjalne „koperty życia”, przygotowane i wydrukowane w partnerstwie z firmą DEKPOL z Pinczyna.

Był też wspaniały, muzyczny prezent – „Polka dla babci i dziadka” nagrana w profesjonalnym studiu muzycznym przez siedmioletnią Wiktorię Kuks z Pinczyna, laureatkę konkursu wokalnego zorganizowanego przez GOK.

A wszystkim babciom, dziadkom i pradziadkom raz jeszcze życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! Bardzo Was kochamy i dziękujemy, że jesteście!

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%