Zamknij

Kociewskie Morsy Zblewo – zawsze aktywne i uśmiechnięte!

17:31, 03.02.2021 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

W zdrowym ciele - zdrowy duch!” – to motto Kociewskich Morsów Gminy Zblewo, które od lat towarzyszy im we wszystkich działaniach. Nowy rok zaczął się dla zblewskich Morsów nadzwyczaj aktywnie i kolorowo!

 

W 2021 rok Morsy weszły z pełną energią i pozytywnym nastawieniem. „Stary rok zakończyliśmy – jak zawsze - w zdrowy sposób, kolejny już raz z crossową trasą wokół Jeziora Niedackiego podczas czwartej już edycji Biegu Morsa. Tradycyjnie, między Świętami a Sylwestrem zbieramy się, aby pokonać trasę dookoła naszego morsowego jeziora. Preferujemy każdy rodzaj aktywności, a więc był bieg, marsz z kijkami lub bez, spacer, marszobieg i cross rowerowy. Każdy znalazł coś dla siebie, aby pokonać 8-kilometrową pętlę o zmiennej trudności, ostrożnie pokonując odcinki wśród śliskich liści oraz kałuż i odrabiając straty na twardych zbiegach. Przy tej okazji serdecznie pozdrawiamy również przyjaciół z KS Sokół Zblewo, którego reprezentanci zawsze pojawiają się wśród nas. Zapraszamy częściej, nie tylko na biegi…” - mówi Janeta Drawska z Kociewskich Morsów Gminy Zblewo. I podkreśla, że podczas Biegu Morsa nie liczył się czas, nie liczyły się miejsca. Najważniejsze to było spędzić kilka chwil na malowniczej trasie, poruszać się, zadbać o zdrowie, zmierzyć się ze swoimi własnymi granicami, zintegrować się. I wyszło to Morsom świetnie, chociaż z zachowaniem niezbędnego w dzisiejszych czasach dystansu.

Mimo wszystkich przeciwności radośnie i kolorowo Morsy przywitały także Nowy Rok - oczywiście tradycyjną, kolorową kąpielą. Było głośno, skocznie i karnawałowo.

Nie zabrakło barwnego korowodu, a i pogoda była wyjątkowo łaskawa - pojawił się bowiem w końcu lekki mrozik i delikatny lód. „ Najpiękniejsze jest to, że praktycznie z każdą kąpielą pojawia się w naszym gronie ktoś nowy, ludzie młodsi i „wcześniej urodzeni”, spragnieni zimowych kąpieli i przejścia na cieplejszą stronę życia… To jest niesamowite i daje nam radość!” – podkreślają zgodnie Kociewskie Morsy.

Sezon morsowania w pełni, a pogoda – wręcz wymarzona! Prawdziwy finał mrozu (minus 17 stopni) dał się poznać 17 stycznia, w wyjątkowym dla Morsów dniu. To właśnie tego mroźnego poranka odbyła się inauguracja „Hymnu Kociewskich Morsów Zblewo”, którego autorką tekstu jest Ewa Ossowska, a o podkład muzyczny i wykonanie zadbał zaprzyjaźniony z Kociewskimi Morsami zespół Czarnanuta z Borzechowa.

Janeta Drawska nie kryje, że morsowanie nie tylko daje wszystkim dużo radości, ale i wspaniale integruje: „Cieszymy się, że spędzony na świeżym powietrzu czas działa zdrowotnie na nasze ciało i na naszego ducha. Morsowanie w rytmie naszego własnego hymnu staje się dopełnieniem radości życia, co w obecnych czasach jest pozytywną formą odreagowania na codzienne niedogodności. Wszak nasze motto to: „W zdrowym ciele - zdrowy duch! Wszystkim mieszkańcom Gminy Zblewo oraz mieszkańcom zaprzyjaźnionych Gmin i Miast życzymy zdrowia, miłości i dużo optymizmu życiowego bogatego w zdrowy styl życia. Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie!”

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%