Zamknij
REKLAMA

Koncertowe przywitanie Nowego Roku

10:14, 08.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz i tutejsze „Modraki” przygotowały dla mieszkańców i przyjaciół sołectwa wspaniałą niespodziankę na powitanie Nowego Roku. W czwartek 6 czerwca, w święto Trzech Króli zorganizowano tu bowiem „Koncert Noworoczny”. W borzechowskiej świetlicy wiejskiej wystąpił zespół Akord Kociewie, w którym występują muzycy grający na akordeonach, gitarze, a najmłodszy z nich – na perkusji.

Mieszkańcy i goście (wśród nich m.in. zaprzyjaźniona z sołectwem Lucyna Herold-Wąs) byli zachwyceni. Ujął ich nie tylko wspaniały talent muzyków, ale i osobowość – ich skromność i serdeczność. Muzycy zagrali i zaśpiewali najbardziej znane kolędy i pastorałki, a publiczność śpiewała razem z nimi. I nie szczędziła braw!

„Bardzo cieszymy się, że mimo pandemii udało nam się zorganizować ten koncert, choć w takim skromnym zakresie i formule. Mamy jednak nadzieję, że nasi mieszkańcy jeszcze usłyszą zespół Akord Kociewie, bo gorąco go wspieramy i dopingujemy. Uchylę tu rąbka tajemnicy, iż lider zespołu – Patryk Rietzel - był tym muzykiem, który w czerwcu zeszłego roku wraz z nami Modrakami reprezentował Gminę Zblewo, Kociewie i Pomorze w finale konkursu o nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Zagrał i zaśpiewał wówczas Pani Prezydentowej przepiękną pieśń o miłości do Kociewia, a zrobił to tak wspaniale, że Pierwsza Dama była zachwycona. My również, dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy dziś usłyszeć Patryka z całym zespołem w naszym rodzinnym Borzechowie. Brawo, bardzo dziękujemy!” – mówiła tuż po koncercie sołtys Renata Klimowicz.

Jednym słowem – to było wyjątkowo radosne i rozśpiewane Trzech Króli! Dziękujemy, a zespół „Akord Kociewie” (już niedługo) mieszkańcy naszej gminy będą mieli przyjemność po raz kolejny usłyszeć.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%