Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy otrzymają nowe pojemniki

16:03, 22.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Starogard Gdański otrzymała ponad 1 500 000 zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup pojemników na odpady segregowane i pojazdu do ich wywozu. Umowę o przyznanie środków podpisała Wójt Magdalena Forc-Cherek w obecności Teresy Jakubowskiej - Zastępcy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

- Po półtora roku mamy dzisiaj wielką przyjemność podpisać umowę o dofinansowanie i umowę pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację bardzo ważnego zadania, jakim jest dostarczenie naszym mieszkańcom pojemników na segregowane odpady. Obecność pani prezes jest bardzo zasadna, bo dzięki jej zaangażowaniu w proces przyznawania dofinansowania udało nam się te środki pozyskać, za co bardzo serdecznie dziękuję – powiedziała Magdalena Forc-Cherek.

Mieszkańcy w najbliższym czasie otrzymają kolejne dwa nowe pojemniki: żółty na metale i tworzywa sztuczne oraz brązowy na bioodpady. W zeszłym roku trafiły do nich pojemniki na szkło. W spotkaniu wziął udział także kierownik Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Jabłowie, Andrzej Groth oraz p.o. naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Tomasz Ząbek.

- Dzisiejszy dzień to także uroczysty początek zaangażowania GZUK w działania z zakresu obsługi systemu śmieciowego. Zakład przejmuje opiekę nad pojemnikami, przynajmniej do momentu, kiedy nie zacznie działać tworzona przez gminy Starogard Gdański i Pelplin spółka komunalna Czyste Kociewie Sp. z o.o. Cieszymy się, że przekazujemy to zadanie w ręce doświadczonych profesjonalistów, którzy świetnie się orientują w terenie i są dobrze zorganizowani – poinformowała wójt.

Zadanie GZUK Jabłowo w początkowej fazie będzie polegać na zapewnieniu miejsca magazynowego dla nowych pojemników, ich sukcesywnej dystrybucji do mieszkańców gminy oraz obsłudze systemu informatycznego do ich identyfikacji.

- Zależy nam, żeby gospodarka odpadami była prowadzona na bardzo wysokim poziomie, zgodnie ze wszystkimi przepisami i zasadami, a segregacja jest bardzo ważnym zadaniem. Do tego są niezbędne narzędzia, właśnie m.in. pojemniki. Kwestia utworzenia spółki wydaje mi się słusznym kierunkiem, bo dzięki temu można lepiej nad wszystkim zapanować i prawidłowo funkcjonować – powiedziała Teresa Jakubowska, zastępca Prezesa Zarządu

 

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Nowe pojemniki trafią do mieszkańców jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%