Zamknij
REKLAMA

"Bezpieczny w domu" - wspólna akcja starogardzkich służb.

13:33, 06.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Starogardzcy policjanci i strażacy w ramach wspólnych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", realizują kolejny obszar projektu pn. „Bezpieczny w domu". Mundurowi spotykają się z pierwszoklasistami, pokazują swoje pojazdy, sprzęt oraz przestrzegają najmłodszych przed zagrożeniami.

Wraz z początkiem kwietnia br. roku strażacy oraz policjanci ze Starogardu Gdańskiego rozpoczęli wspólne zajęcia edukacyjne pn. „Uczę się bezpieczeństwa". Projekt, którego liderem jest Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego i zakłada edukację dzieci w pięciu obszarach:

bezpieczny w drodze do szkoły,

bezpieczny w domu,

bezpieczny w czasie ferii,

bezpieczny w sieci,

bezpieczny w czasie wakacji.

W ramach zajęć organizowanych na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim dzieci mają możliwość spotkać się z funkcjonariuszami, którzy prowadzą pogadanki w ramach obszaru „Bezpieczny w domu". Mundurowi omawiają podstawowe zasady zachowań podczas zagrożeń, wykorzystując do tego celu między innymi sprzęt pożarniczy, prezentacje multimedialne oraz specjalnie przygotowaną do tego celu salę edukacyjną „OGNIK”. Podczas pogadanek uczniowie mają okazję zobaczyć, m.in. jak rozprzestrzenia się dym, a także jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Dzieci są również informowane o tym, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla i rozpoznać zagrożenia, które mogą je spowodować. Mali goście prócz zdobytej wiedzy mogą również porozmawiać z mundurowymi na wszystkie nurtujące ich tematy.

 

 

 

źródło : Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%