Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
12:00, 23.09.2019
Płonący śmietnik w centrum Pelplina!
04:00, 23.09.2019
Około godziny 1.30 w nocy (21.09) służby otrzymały informacje o pożarze hali w miejscowości Rajkowy. Na miejscu działania gaśnicze prowadziło 5 zastępów straży pożarnej, którym udało się ugasić pożar.
1
12:00, 22.09.2019
Kara do dwóch lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa grozi 24-letniemu kierowcy, którego zatrzymali tczewscy policjanci. Badanie trzeźwości kierowcy samochodu dostawczego wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dzięki wzorowej postawie świadków tego zdarzenia nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego.
04:00, 21.09.2019
Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka, który w obszarze zabudowanym, jechał dostawczym peugeotem z prędkością 120 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Śledczy przedstawili już zarzuty mężczyźnie dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
12:00, 20.09.2019
Kryminalni zatrzymali 33-latka, którego podejrzewali o kradzież pieniędzy z jednego ze sklepów na terenie miasta. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z włamaniami do samochodów, skąd kradł radia. Wczoraj mundurowi doprowadzili 33-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, które jak się okazało, popełnił w recydywie. Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.
04:00, 20.09.2019
Kryminalni zatrzymali 30-latka, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca znalazł kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za te przestępstwa w warunkach recydywy, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
07:00, 18.09.2019
Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwo gróźb karalnych. Mieszkaniec Tczewa podczas wszczętej awantury groził sąsiadce śmiercią. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przesłuchali 21-latka, któremu przedstawili zarzut dotyczący gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
1
15:00, 17.09.2019
Policjanci prowadzą czynności w sprawie przywłaszczenia mienia, do którego doszło w jednym z kantorów na terenie miasta. Związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
15:00, 06.09.2019
Kryminalni zatrzymali 44-latka, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca przywłaszczył znalezioną kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 11 zarzutów. Mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za te przestępstwa w warunkach recydywy. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
04:00, 29.08.2019
Niewiele brakowało, aby jadący z nadmierną prędkości TIR z naczepą zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku nieoznakowanym radiowozem. Kierujący tym pojazdem funkcjonariusz zmuszony został do gwałtownego hamowania. Wszystko zarejestrowała zamontowana w radiowozie kamera wideo rejestratora.
04:00, 20.08.2019
Policjanci z drogówki interweniowali wobec nietrzeźwego 34-latka, który kierując autem bez uprawnień, ściął latarnię uliczną i odjechał z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec Kociewia miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym, a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę bez uprawnień został ukarany mandatem karnym.
04:00, 18.08.2019
Policjanci zatrzymali w pościgu kierowcę volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekający mężczyzna wjechał w ogrodzenie posesji, porzucił rozbite auto i próbował dalej uciekać pieszo. Jak się okazało zatrzymany przez funkcjonariuszy 23-latek chciał w ten sposób uniknąć kontroli drogowej, bo nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie między innymi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie autem bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
07:00, 15.08.2019
Policjanci podsumowali półrocze 2019 roku i odnotowali 375 zgłoszeń, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak widać, to narzędzie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze codziennie przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości.
12:00, 13.08.2019
Starogardzcy policjanci doprowadzili do swojej jednostki dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzewani o zabójstwo. Nad ich zatrzymaniem pracowali doświadczeni funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli materiał dowodowy oraz sprawdzili dziesiątki informacji w tej sprawie. Mieszkańcy Kociewia usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Za zbrodnię kodeks karny przewiduje karę dożywotniego więzienia.
15:00, 09.08.2019
46-letni mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący kierowania autem w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku i został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta. Funkcjonariusz podjął interwencję, po tym jak zauważył kierowcę bmw, którego auto poruszało się całą szerokością drogi i rozbiło się uderzając w wysoki krawężnik. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą mężczyzna był nietrzeźwy.
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone