Zamknij
REKLAMA

Badali okoliczności śmiertelnego wypadku

14:30, 25.03.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z drogówki, mundurowi ze Skarszew oraz przedstawiciele powiatowego zarządu dróg spotkali się na ulicy Starogardzkiej w Skarszewach w miejscu, w którym doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem pieszego. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w którym doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

12 marca br. w Skarszewach na ulicy Starogardzkiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszego. Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem osobowego volkswagena i 67-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała, które okazały się śmiertelne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący autem był trzeźwy.

Każdorazowo w przypadku tych najtragiczniejszych wypadków, w których były ofiary śmiertelne, powoływany jest zespół zajmujący się badaniem ich bliższych okoliczności oraz przyczyn. Policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych wypadków.

Z tego powodu 18 marca br. przed południem w Skarszewach na ulicy Starogardzkiej spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład takiego zespołu. Celem wspólnej kontroli było sprawdzenie poprawności oznakowania oraz wyszukanie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku drogi. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w oznakowaniu jak i infrastrukturze drogowej w miejscu, w którym doszło do wypadku.

(P.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone