Zamknij
REKLAMA

Policja bada okoliczności wypadku drogowego

16:30, 09.05.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Komenda Powiatowa Policji w Tczewie

Policjanci z Gniewu i tczewskiej drogówki, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Tczewie i straży pożarnej spotkali się w Opaleniu, gdzie w zeszłym tygodniu doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 39-latka. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu tego tragicznego w skutkach wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m. in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej i spotykają się w miejscach, gdzie doszło do wypadków drogowych, w których były ofiary śmiertelne. 

Taki wypadek wydarzył się 2 maja br. w miejscowości Opalenie. Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewiewówczas otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem osoby pieszej. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika,że 27-letni kierowca samochodu marki Volvo potrącił pieszą, która stała na jezdni przy prawym poboczu. Początkowo kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Niestety obrażenia jakich doznała okazały się śmiertelne.

Dlatego wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego zdarzenia spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Celem tej wspólnej kontroli było sprawdzenie poprawności oznakowania oraz wyszukanie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku drogi. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono uchybień w oznakowaniu drogi jak i infrastrukturze drogowej w miejscu, w którym doszło do wypadku. Jednak w celu poprawy bezpieczeństwa zarekomendowano ustawienie znaku ostrzegawczego z tabliczką piesi oraz wymalowanie linii krawędziowych.

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone