Zamknij
REKLAMA

Jechała bez uprawnień - spowodowała wypadek!

16:30, 14.05.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Komenda Powiatowa Policji w Tczewie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Miłobądz. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia 34-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jadąc bez uprawnień fordem nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu volkswagenowi w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Kierująca oraz pasażer forda trafili do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Miłobądz. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 34-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego kierując fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi jadącemu na wprost drogą krajową nr 91. W wyniku zderzenia samochodów kierująca oraz 10-letni pasażer forda lotniczym pogotowiem ratunkowym trafili do szpitala. 

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. W trakcie policyjnych ustaleń okazało się, że 34-latka nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że  samochód nie miał aktualnych badań technicznych oraz nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. W związku z zaistniałą sytuacją ford trafił na policyjny parking. 

Aktualnie śledczy ustalają szczegóły wypadku. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Osoba kierująca samochodem, która spowoduje wypadek i nie ma uprawnień do kierowania, poza konsekwencjami prawnymi może liczyć się z poniesieniem kosztów za naprawę samochodu poszkodowanego.

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone