Zamknij
REKLAMA

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego

15:35, 12.06.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj około godz. 6.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na skrzyżowaniu w miejscowości Piesienica. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze drogówki oraz policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej wraz z technikiem kryminalistyki.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który kierował motorowerem, jadąc drogą podporządkowaną, doprowadził do zderzenia z osobowym volkswagenem. Obrażenia jakich, doznał 48-letni kierowca jednośladu okazały się śmiertelne. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca golfem kobieta była trzeźwa.Interweniujący w tej sprawie policjanci sporządzili oględziny rozbitych pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o to, aby dojeżdżając do skrzyżowań zawsze zachowywać szczególną ostrożność. Miejsca, w których krzyżuje się ruch pojazdów są szczególnie narażone na możliwość wystąpienia kolizji lub wypadków. Dlatego zawsze należy spojrzeć na oznakowanie poziome i pionowe, zachować ostrożność, oraz ustąpić pierwszeństwa przejazdu zgodnie z oznakowaniem. Na skrzyżowaniach powinniśmy również stosować zasadę ograniczonego zaufania oraz nigdy nie jeździć na pamięć.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone