Zamknij
REKLAMA

Napadł z nożem i zrabował telefon, został zatrzymany

14:00, 25.06.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 20.00 na jednej z ulic  Starogardu Gdańskiego. Po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny miejscowej komendy natychmiast skierował w ten rejon pobliskie patrole. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili bliższe okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili rysopis sprawcy.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że przestępca przyłożył nóż do szyi pokrzywdzonego i grożąc, że go użyje zażądał wydania wartościowych przedmiotów. W ten sposób napastnik zrabował warty blisko 1000 zł telefon komórkowy i uciekł.

 

W wyniku przeprowadzonych czynności, już następnego dnia nad ranem podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli zrabowany telefon oraz zabezpieczyli najprawdopodobniej użyty do popełnienia tego przestępstwa nóż. Zaskoczony wizytą mundurowych 20-latek został doprowadzony do komendy. Policjanci za pośrednictwem prokuratury wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu. W minioną sobotę wobec podejrzanego mieszkańca Starogardu Gdańskiego sąd zastosował tymczasowy areszt. Teraz podejrzany spędzi najbliższe 2 miesiące w placówce penitencjarnej, gdzie będzie oczekiwał na dalsze dyspozycje wymiaru sprawiedliwości.

 

Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę od 3 do 12 lat więzienia.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

edekedek

0 3

ludzie z tej gazety, strony za co wy płacicie temu pisarzowi. przecież on sam nic nie pisze.
artykuł z starogardgdanski.naszemiasto 14:15, 25.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qqqq

3 0

Może jest takie coś jak rzecznik prasowy?
A on nie tylko wysyła do jednej osoby? 15:15, 25.06.2019


© gst24.pl | Prawa zastrzeżone