Zamknij
REKLAMA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużą popularnością!

07:00, 15.08.2019 | J.B
REKLAMA
Skomentuj

W minionym półroczu policjanci odnotowali na terenie powiatu tczewskiego 375 zgłoszeń w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały naniesione przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości. Jak widać, to narzędzie uaktywniło mieszkańców, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami. Na 375 naniesionych przez internautów zgłoszeń mundurowi potwierdzili 188 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach.

W minionym półroczu do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć nieprawidłowe parkowanie (144 zgłoszenia) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (96 zgłoszeń). Jest to łącznie 64% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w całym półroczu 2019 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, w których dochodzi do przekroczeń prędkości (62 zgłoszenia).

Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym półroczu interweniowali oni w Tczewie, Pelplinie, Czarlinie, Narkowach, Szpęgawie. Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nałożyli 17 mandatów karnych, skierowali do sądu 8 wniosków o ukaranie oraz pouczyli 7 osób. W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci, a także nieprawidłowej infrastruktury drogowej. Funkcjonariusze potwierdzili te zgłoszenia i przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach. Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status „potwierdzone”, jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania.

(J.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone