Zamknij
REKLAMA

Stopień alarmowy na terenie całego kraju

08:57, 11.10.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Z uwagi na wybory parlamentarne premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terytorium całego kraju 2 stopień alarmowy – BRAVO-CRP. Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku na najbliższego poniedziałku, końca dnia.
 

BRAVO-CRP to drugi w czterostopniowej skali stopień alarmowy CRP, które dotyczą bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Można go wprowadzić, gdy powstaje zwiększone ryzyko zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

W czasie obowiązywania BRAVO-CRP administracja publiczna musi zadbać o wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Pracownicy służb zajmujących się bezpieczeństwem sprawdzają dostępność usług elektronicznych i monitorują bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej.
 

- Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli – zapewnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. - W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ogłoszenie stopnia BRAVO-CRP niekoniecznie znaczy, że mają informacje o tym, że ktoś chce dokonać ataku. Jest to działanie prewencyjne, które stawia służby w stan gotowości do natychmiastowego działania. Ma to nie tylko pomóc reagować na potencjalne ataki, ale także im przeciwdziałać.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz