Zamknij
REKLAMA

Areszt dla 21-latka za usiłowanie zabójstwa

16:30, 13.11.2019 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

W miniony czwartek (7 listopada br.) przed godziną 3.00 policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Według zgłoszonej informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na terenie miejscowości Opalenie. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca podszedł do mężczyzny siedzącego w samochodzie, zaczął się z nim szarpać, a następnie ugodził go pięć razy nożem. Pokrzywdzony z miejsca przestępstwa trafił do szpitala.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 21-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mundurowi intensywnie pracując nad tą sprawą po godzinie od zdarzenia, zatrzymali podejrzanego mężczyznę, który w chwili zatrzymania spał już w miejscu zamieszkania. 21-latek w chwili zatrzymania miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzonego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, rozmawiali ze świadkami, a policyjny technik zabezpieczył ślady.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 21-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

 

 

(fot. BlueX-Design on DeviantArt)

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz