Zamknij
REKLAMA

Wypadek - zderzenie samochodu z motorowerem

16:30, 26.11.2019 | M.N
Skomentuj
REKLAMA

W miniony piątek (22 listopada br.) o godzinie 6.20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Nicponia. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 40-letnia kierowca motoroweru prawdopodobnie skręcając w lewo uderzył w audi jadące w tym samym kierunku. W wyniku tego zdarzenia kierowca oraz 71-letnia pasażerka jednośladu z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Przeprowadzone badanie przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierowca jednośladu musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko wypadku, niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach. Osoby podróżujące jednośladem nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów oraz zasady ograniczonego zaufania.

 

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz