Zamknij
REKLAMA

GROZIŁ ŚMIERCIĄ CZTEREM FUNKCJONARIUSZOM

06:51, 29.08.2020 | P.R
Skomentuj
REKLAMA

 Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który znieważył i groził śmiercią czterem funkcjonariuszom. Sprawca podczas interwencji w pociągu znieważył i groził śmiercią funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei, a następnie po doprowadzeniu do tczewskiej komendy znieważył i groził śmiercią policjantom. Zatrzymany mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania był  nietrzeźwy i miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj śledczy zatrzymanemu 39-latkowi przedstawili zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

26 sierpnia br. policjanci z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na terenach kolejowych. W trakcie tych działań funkcjonariusze sprawdzali również, czy podróżni w pociągach zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans. O godzinie 14.20 podczas przejazdu pociągiem relacji Sopot – Tczew mundurowi rozpoczęli interwencję wobec osób spożywających alkohol oraz palących papierosy w pociągu. Wylegitymowany przez policjantów 39-latek zaczął być wulgarny i agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. Pomimo pouczeń mężczyzny o zachowaniu zgodnym z prawem, ten stawał się jeszcze bardziej agresywny i zaczął wyzywać oraz znieważać funkcjonariuszy SOK. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny stróże prawa byli zmuszeni użyć wobec niego siły fizycznej oraz kajdanek.

Mundurowi zatrzymali agresywnego i nietrzeźwego 39-latka, którego wyprowadzili z pociągu i przewieźli do tczewskiej komendy. Policjanci przebadali zatrzymanego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, gdzie okazało się że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany 39-latek w budynku Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zaczął znieważać oraz grozić śmiercią policjantom. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz znieważenia interweniujących funkcjonariuszy. 39-latek przyznał się do popełnionych przestępstw oraz poddał dobrowolnie karze. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolność.

(P.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz